şeffaf plastik kartvizit

Şeffaf Kartvizit

Neden Şeffaf Kartvizit Seçmeliyim?

Plastik ve şeffaf kartlar çok popüler hale geldikleri gibi, artık bankacılık ve perakendecilik gibi en büyük sektörlerin vazgeçilmez kartvizit seçenekleri arasına girmeyi başardı. Sadece sektörde değil bireysel ve kişiselleştirilebilir tasarımlar ile birlikte özel kartvizitler olarak da üretilip sunulabilmekte. İyi bir izlenim bırakmak kartvizitlerin ana amacıdır.

Bunu başarmanın en iyi yollarından biri, şeffaf plastik bir kartvizit kullanmaktır, çünkü geleneksel kartvizitlerin aksine, buzlu şeffaf plastik kartlar, kendinizi rakiplerinizden ayırmanız noktasında çok etkili pazarlama araçlarıdır. Buzlu, şeffaf veya plastik kartvizitler ile fark yaratabilir, etkili dönüşler alabilirsiniz.

Müşterilerimiz İçin Hazırlamış Olduğumuz Şeffaf Kartvizit Örnekleri

Şeffaf plastik kartviziti seçmeniz durumunda müşterilerinizin size dönüşlerinde ve sizi hatırlamalarında çeşitli avantajlar sağlayabilirsiniz. Bunlardan bazıları;

 • Görünüm – yenilikçi şeffaf kartvizit tasarımı seçmek, kartınıza daha göz alıcı bir görünüm vererek ‘özel’ görünmesini sağlar. Müşterileriniz onları atmaya daha az meyilli olur.
 • Profesyonel – Kartvizitler üzerinde kullanılan ‘buzlanma’ tekniği ile işinizi ciddiye aldığınızı ve emek harcadığınızı müşterilerinize ve muhattaplarınıza yansıtmış olursunuz. Bunun kazanımları sizin için çok değerli olur.
 • İlgi çekici – Yenilikçi tasarım ile birlikte müşterilerinizin alışkın oldukları geleneksel tasarımlardan uzaklaşarak, onların meraklarını kabartmış olursunuz. Bu merak duygusuda onların kartvizitlerinizdeki bilgileri okuma olasılıklarını arttırmış olur.
 • Dayanıklılık – Buzlu pvc malzemeden üretildikleri için daha dayanıklıdırlar. Kırılma ve yırtılma gibi kartvizitlerin zarar görme durumuna rastlanmaz.

Şeffaf Kartvizit Üretim Süreci

 • Bilgisayardan Plakaya(CTP) aktarım – Bilgisayar ortamında hazırlanan tasarım, baskı makinesinin ebatlarına göre dizgi yapılır. Dizgisi bitmiş olan tasarım baskının yapılabilmesi için CTP makineleri yardımı ile plakaya aktarılır.
 • Renk Kontrolü – Aktarılan plaka özel olarak geliştirilmiş yazılımlar yardımı ile baskı öncesi renk kontröllerinden geçirilir.
 • Offset Baskı – Pvc(Şeffaf) malzemelerin üzerine tasarımdaki seçeneklere göre offset baskı yapılabilir.
 • Uv Baskı – Tasarım üzerinde kabartma lak vb. bir uygulama varsa Uv baskı tekniği ile baskı çeşitlendirilir.
 • Serigraf Baskı – Farklı bir baskı tekniği olan serigraf baskıyıda kullanarak tasarımda ki çeşitliliğie göre şeffaf kartvizitler üretilebilir.

Şeffaf Kartvizit İçin Kullanılan Baskı Makineleri

Şeffaf ve plastik kart üretiminde Uv baskı makinelerinin yanı sıra ofset baskı makineleri ve serigraf baskı makineleri de kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra seri üretimin dışında daha ufak ölçekte dijital ve uv baskı makineleri de bulunmaktadır.

Şeffaf Kartvizit Tasarım Püf Noktaları

Kartvizitinizin tasarımı ve stili, işletmeniz hakkında çok şey ifade eder ve müşterilere olan saygı ve bağlılığınız hakkında çok şey gösterebilir. Tasarım süreçleri hakkında bilgili fakat üretim süreçleri hakkında bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Bu durumlarda ekranda görmüş olduğunuz tasarım ile üretilen kartvizitleriniz arasında farklar olması gayet normal.

Tasarım sürecinde kullandığınız renklerden, şeffaf ya da plastik kartvizitlerinde olmasını istediğiniz detaylara (lak, kabartma baskı, özel kesim, beyaz baskı vb.) kadar tüm sürecin, işini bilen profesyoneller tarafından yürütülmesi sağlıklı sonuçlar almanız için önemli. Daha profesyonel çözümler için bizimle irtibata geçebilir, tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Şeffaf Kartvizit Çeşitleri

Kullanılan malzeme ve baskı sonrasında uygulanan tekniklere göre başlıca kategorilendirmek istersek;

 • Yaldız ve Laklı Şeffaf Kartlar
 • Yaldız ve Kabartma Laklı Şeffaf Kartlar
 • Özel Kesim Şeffaf Kartlar
 • Beyaz Baskılı Şeffaf Kartlar
 • Nokta Desen Şeffaf Kartlar
 • Plastik Kartlar(PVC)

Şeffaf Kartvizit Örnekleri

Örnek Şeffaf Kartvizit Şablonları

Vektörel(ai) ve görsel tabanlı(psd) sizin için hazırladığımız örnek şeffaf kartvizit şablonlarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Şeffaf Kartvizit Fiyatları

Şeffaf ve plastik kartvizitlerin fiyatlarını belirleyen etkenlere bakacak olursak;

 • Malzemenin Kalınlığı – Talebe göre 350 micron kalınlığından 750 micron kalınlığa kadar Pvc malzemeler kullanılmaktadır. Hangisinin tercih edildiğine göre kartvizitlerin fiyatlarıda değişmektedir.
 • Malzeme Türü – Plastik kart için şeffaf olmayan kalın micron Pvc malzemeler kullanılmaktadır. Buzlu, yarı saydam, beyaz pvc veya nokta desenli malzeme tercihlerine göre fiyat değişmektedir.
 • Offset Baskı – Pvc(Şeffaf) malzemelerin üzerine tasarımdaki seçeneklere göre offset baskı yapılabilir.
 • Baskı Türü ve Baskı Sonrası – Talep edeceğiniz kartvizitlerin üretilmesi için kullanılan makine ve baskı tipi fiyatı etkilemektedir. Bunun yanında baskı sonrasında tasarımınızda olmasını istediğiniz kabartma lak, beyaz baskı gibi ekstra seçeneklerde şeffaf ve plastik kartvizitlerin fiyatlandırılmasında etkendir.

Şeffaf Kartvizitlik

Birçok e-ticaret sitesinde bulabileceğiniz birkaç şeffaf kartvizitlik modelini burada görebilirsiniz. Kullanımı kolay oldukları için kullanım amaçlarına göre masanızı ya da duvarınızı süsleyebilecek birkaç şeffaf kartvizitlik örneği.

Şeffaf Kartvizit Tasarla

Kendi tasarımlarınızı kendiniz hazırlayabilmeniz için bir rehber oluşturduk. Bu yazımızda Online veya Offline(Tasarım programlarını kullanarak) olarak nasıl kartvizit tasarımı yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Aşağıda ki linki tıklayarak sayfamıza göz atabilirsiniz.


Kartvizit ile ilgili Daha Fazlasını Görmek İsteyenler


Bizimle İletişime Geçebilirsiniz


İstediğiniz kartvizit tasarımını sizin için hazırlayabilir, üretim süreçleri, kağıt bigileri ve baskı teknikleri hakkında detaylı olarak sizi bilgilendirebiliriz. Talebinize göre her bütçeye uygun kartvizitler sunabiliyoruz. 

kisiyeozelkartvizit Ekibi