kartvizit örnekleri

Kartvizit Örnekleri

Kendinize hiç sordunuz mu bu kartvizit tasarımları nasıl icat edildi? Farklı ve özgün kartvizit tasarımları hazırlamak için kaç tasarımcı kaç üretici kafa patlattı? Milyarlarca dolarlık baskı ve kağıt sektörü daha özgün kartvizit modelleri üretebilmek için ne tür yenilikler geliştirdi? 

Teknoloji çağında olduğumuz bir gerçek. İnsanlar kartvizit paylaşımı yapmaktansa Linkedin hesaplarını ya da diğer sosyal medya hesaplarını birbiri ile paylaşarak kartvizite ihtiyaç duymamaya başladılar. Ama gerçekten işin aslı böyle mi? Özgün ve yaratıcı kartvizitler eskisi kadar etkili değilller mi? Teknoloji geliştiktçe kartvizit gereksinimi gerçekten azalıyor mu? Bunun cevabı şu an hayır. İstatistiklere göre Amerika da günlük 27 milyondan fazla kartvizit basımı gerçekleşmekte. Sadece 10 milyardan fazla kartvizit basımı sadece Amerika da üretilmekte. Gelecek teknolojiler ile kartvizit ya da basılı materyaller ortadan kalkar mı bunu zaman gösterecek ama şu an ki teknoloji ile çok özgün ve yaratıcı kartvizit modelleri üretilebilmekte. 

Modern Kartvizit Örnekleri İçin Neler Gerekli ?

Günümüzde kartvizit kullanımı hala yaygın. İyi bir kartvizite sahip olmak ve karşınızdakini ilk izlenim olan kartvizitinizle etkilemek istiyorsanız dikkat etmeniz en önemli 4 maddeye gelin göz atalım

  • Etkileşimli Olmalı

Sanal dünyaya ne kadar bağlanırsak gerçek dünya etkileşimleri o kadar değerli olmaya başlar. Unutmayın ki hala ilk tanışma ve en etkili kişisel-ticari tanıtım araçlarının başında kartvizitler gelmektedir. Etkileşime önem veriyorsanız, kartvizitiniz sizi ya da şirketinizin vizyonunu-mesajını yansıtan bir değere sahip olmalı

  • Baskı Teknolojilerinden Faydalanın

Modern bir kartvizit modeline sahip olmak istiyorsanız yeni teknolojileri iyi kullanan bir ajans veya üretici ile çalışmalısınız. İnce gramaj kağıtlarının yanında sektörde ki binlerce lüks kağıt seçeneklerinden birini seçebilir dokulu ve dokusuz karşı tarafın hoşuna gidebilecek bir model yaratabilirsiniz. Ayrıca kabartma lak, gofre, lak ve benzeri baskı teknikleri ile kartvizitinizi daha da modernize edebilirsiniz.

  • Yaratıcı Tasarım

Her güzel şeyin oluşumunda bir tasarım süreci vardır. İyi planlanmış mesajını en etkili ve basit anlatan bütün tasarımlar akılda kalıcılığı arttırmaktadır. Fark yaratmak için baskı teknolojileri ve kullanılan malzemeleri iyi bir tasarım ile harmanlamak en iyi yoldur. Tasarım bu işin olmazsa olmazı.

  • Kuralları Yıkın

Dünya değişim içerisinde, renkler, şekiller ve tüm kültürler iletişim halinde. Basmakalıp kurallara uygun hazırlanmış kartvizit modelleri demode oldu. Kurumsal bir firmanın kartiviziti rengarenk ve mesaja uygun olacak şekilde ilgin bir tasarıma sahip olabileceği gibi, bir berberin kartviziti de çok havalı hazırlanmış bir makas bile olabilir. Fark yaratıp kuralların dışına çıkmak izlenmesi gereken adımlardan biri.

Kartvizit Tasarım Örnekleri

Tüm ücretli – ücretsiz kartvizit örneklerini sizler için derledik. Daha detaylı görebilmek için Tümünü Gör butonuna tıklayarak daha fazla kartvizit örneklerini görebilirsiniz

Yaratıcı Kartvizit Örnekleri

Minimalist Kartvizit Örnekleri

Sektörel Kartvizit Örnekleri

60 adet Göz Kamaştırıcı Kartvizit Örnekleri

21 adet Etkileyici Kartvizit Örnekleri

16 adet Dünyanın En iyi Tasarımcılarından Özenle Seçilmiş Kartvizit Örneği

19 adet Farklı Tarzlarda Kartvizit Örneği

15 adet İlham Veren Kare Kartvizit Örneği

10 Adet Özel Kesim Kartvizit Örneği

Özel Kesim 15 Adet Kartvizit Örneği

20 Adet Kenar Boyalı Kartvizit Örneği

Letterpress Baskı Tekniği ile Hazırlanmış 20 Adet Harika Kartvizit Örneği

Letterpress 15 Adet Harika Kartvizit Örneği

20 Adet Altın Yaldız Kartvizit Örneği

15 Adet Kraft Kartvizit Örneği

10 Adet Beyaz Baskılı Kraft Kartvizit Örneği

21 Adet Şeffaf Kartvizit Örneği

15 Adet Şeffaf Kartvizit Örneği

15 Adet Siyah Beyaz Temalı Kartvizit Örneği

51 Adet Kenar Boyalı Kartvizit Örneği

Siyah Beyaz Temalı 50 Adet Kartvizit Örneği


Kartvizit ile ilgili Daha Fazlasını Görmek İsteyenler

Kartvizit Tasarımlarınızı Online ya da Offline Olarak Hazırlamak İster misiniz?

Bu yazımızda birkaç adımda kendi kartvizit şablonlarınızı seçip onları derleyebileceğiniz online web sitelerini bulabilir, tasarım programları ile kendi kartvizit şablonlarınızı nasıl oluşturabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kartvizit Şablonunuzu Hazırlarken Dikket Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda kaliteli bir kartvizit tasarımı için gerekli ana prensipleri sizler için açıklamaya çalıştık. Bu prensiplere uyarak sizde göze hoş gelen tasarımlar hazırlayabilirsiniz.

Kartvizit Modellerin Sizler İçin Kategorilendirdik. Göz Atmak İster misiniz?

Birbirinden ilginç, yaratıcı ve kaliteli kartvizit modellerini 4 ana kategoride sizler için derledik. Baskı tekniklerinden, kullanılan malzemelere, sektörel kartvizit modellerinden tüm yaratıcı kartvizit modellerine aradığınız tüm modelleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kartvizit Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Kartvizitler hazırlanırken kullanılan malzeme, baskı maliyetleri ve tasarım maliyetleri kartvizitlerin fiyatlarını belirlemektedir. Sizler için bu yazımızda kartvizit maliyetlerini etkileyen unsurları ele aldık. Yazımıza göz atabilir, bilgi alabilirsiniz.

Kaç Çeşit Kartvizit Ölçüsü Var Biliyor Musunuz? Kartvizit Ölçüleri Bu Yazımızda.

Dünyada kabul görmüş standart kartvizit ölçüleri mevcut. Bunların dışında yaratıcı tasarımlar için farklı kartvizit ölçüleri de tercih edilmekte. Bu yazımızda kartvizit ölçüleri ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Kartvizit Şablonunuz Nasıl Olmalı? Ücretsiz Kartvizit Şablonları ve Daha Fazlası

Kartvizit şablonu hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktalar olabilir. Bu yazımızda faydalı bilgileri bulabirsiniz. Ayrıca farklı kategorilerde ücretsiz kartvizit şablonlarınına göz atabilir dilerseniz bilgisayarınıza indirip düzenleyebilirsiniz.

Şık, Deri, Metal, Ahşap, İsme Özel Kartvizitlik Örnekleri

Kartvizitlerinizi isminize özel ya da kurumsal kimliğinize uygun kartvizitlik ile taşımak ister misiniz? Bu yazımızda özenle hazırlanmış, ilham alabileceğiniz kartvizit örneklerine göz atabilirsiniz.


Bizimle İletişime Geçebilirsiniz


İstediğiniz kartvizit tasarımını sizin için hazırlayabilir, üretim süreçleri, kağıt bigileri ve baskı teknikleri hakkında detaylı olarak sizi bilgilendirebiliriz. Talebinize göre her bütçeye uygun kartvizitler sunabiliyoruz. 

kisiyeozelkartvizit Ekibi